Tworzenie stron internetowych | pozycjonowanie – Poradnik webmastera, blog o kreacji WWW


13-07-2011

Pozycjonowanie XXI wieku

Category: Pozycjonowanie – Tags: , , – admin 19:32

Pozycjonowanie jest jedną z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych metod reklamy w Internecie. Polega na działaniach mających na celu sprawić, by pozycjonowana strona internetowa osiągnęła jak najwyższy wynik spośród wyników w wyszukiwarkach internetowych.

Staranne dobranie haseł kluczowych pozwala na trwałe i bardzo dobre wyniki. Wyższa pozycja w wyszukiwarce sprawia, że więcej osób wyszukujących danej strony trafi na konkretną witrynę i stanie się klientem potencjalnej firmy. Ruch na stronie bowiem generuje zysk.

SPAM
Pozycjonowanie to działalność bardzo skuteczna, a przede wszystkim jest jedną z najtańszych metod reklamy w Internecie. Koszty wypozycjonowania strony są bowiem nieporównywalne z cenami bannerów na popularnych serwisach. Na pewno korzystnie wypada stosunek zainwestowanych pieniędzy do wyniku, jaki dzięki takim działaniom można uzyskać. Ilość wejść na stronę przy dobrym wypozycjonowaniu może zwiększyć się o 50%, do tego jest to reklama, które nie jest ograniczona terytorialnie. Zapewnia więc kontrahentów i klientów nawet z całego świata. Wszystko tu zależy od słów kluczowych, od działalności i grupy docelowej.

Pozycjonowanie może odbywać się poprzez odpowiednie programy – boty, które przeszukują strony internetowe i kopiują zawartość z linkami, zamieszczając je olbrzymiej ilości stron. W ten sposób w dość szybki sposób można podnieść popularność swojej strony. Programy takie generują bezwartościowy zazwyczaj spam, przed którym większość stron wprowadza zabezpieczenia – CAPTCHA, które mają zabezpieczyć strony przed automatami zamieszczającymi treści, bądź logującymi się do serwisów.

Wiele zatem z pozycjonerów tworzy unikatowe teksty reklamowe z konkretną, wartościową treścią i zamiesza je na stronach tematycznych, mikro-blogach, serwisach różnego typu, które w większości przypadków są administrowane i weryfikowane. W ten sposób strona pozycjonowana jest nie tylko poprzez link, ale też treść, co wydaje się w dzisiejszych czasach szczególnie wartościowe.

XXI wiek przyniósł niebywały wprost przyrost stron interenetowych – Internet rośnie z każdym dniem. Z każdą chwilą przybywa stron internetowych, zarówno tych o wysokiej wartości, jak i stron, które zawierają artykuły tematyczne, zapleczowe i pozycjonujące pressel pages. Wraz z tym wzrostem i zalaniem Internetu stronami najróżniejszego typu pozycjonowanie staje się koniecznością, jeśli strona internetowa ma dotrzeć do określonego grona odbiorców, mieć wysoką pozycję spośród wyników wyszukiwania.

Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że bez skutecznego wypozycjonowania strony ich witryna zgubi się w bezładnym chaosie nieprzeliczonych stron, znajdujących się obecnie w Internecie. Świadomość ta rośnie, w związku z tym rośnie zapotrzebowanie na profesjonalnych copywriterów i firmy oferujące tego typu działalność. Biznes ten bardzo szybko się rozwija, handel tekstami kwitnie. Można więc z powodzeniem powiedzieć, iż w niedługim czasie stanie się to jeden z najważniejszych segmentów e-marketingu, z którego korzystać będą wszyscy. Na pewno ci, którym zależy na odniesieniu sukcesu w Internecie.