Tworzenie stron internetowych | pozycjonowanie – Poradnik webmastera, blog o kreacji WWW


08-06-2011

Codziennie przybywa Internetu

Category: Kreacja – admin – 16:41

Internet to sieć, która łączy wszystkich ze wszystkimi. Bez niej wiele ludzi nie wyobraża sobie zupełnie życia, wiele firm przestałoby funkcjonować, życie byłoby o wiele trudniejsze. To kamień milowy w rozwoju współczesnej cywilizacji. Stad też stale rośnie ilość użytkowników, jak również coraz chętniej wykorzystywane są wszelkie urządzenia mobilne – komórki, netbooki, smartfony i wiele innych urządzeń, które sprawiają, że można być stale on-line.

Jako, że Internet jest ogólnie dostępny – każdy użytkownik może zagospodarować go po swojemu, wykroić swoje poletko i tworzyć swoją własną przestrzeń. Zarejestrowanie domeny w tej chwili to żaden kłopot i żaden koszt. Zbudowanie własnej strony Internetowej również nie stanowi dla wielu większego problemu, a jeśli – do wyboru jest mnóstwo projektantów i webmasterów. Internet rozrasta się w każdą stronę – użytkownicy tworzą profile na portalach społecznościowych, zakładają blogi, korzystają ze skrzynek pocztowych – całe życie przenosi się powoli do Internetu. Przez sieć robimy zakupy spożywcze, odzieżowe, leki, wykupujemy bilety lotnicze, korzystamy z dóbr kultury, uczymy się, nawiązujemy nowe znajomości – możliwości sieci są nieograniczone. Przez sieć z powodzeniem możemy też pracować. Nic dziwnego zatem, że każdy próbuje to wykorzystać w możliwie najlepszy sposób, a coraz więcej osób chce swobodnie z tego czerpać. Dostęp do Internetu nie jest podwyższonym standardem, jest koniecznością.

Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej do roku 2012 szerokopasmowy Internet ma się zwiększyć o 2,5 mld dostępów w stosunku do danych w 2009 roku. Z czego, jak prognozowano, największy wzrost obserwowany jest właśnie w sektorze dostępu mobilnego. Szacuje się, iż w bieżącym roku odsetek osób w Polsce, korzystających z Internetu wynosi ponad 60%, a liczba ta wciąż rośnie. Co prawda do ponad 90% wartości Holandii jeszcze nam daleko, szybko możemy osiągnąć ten wynik, mimo iż na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej nie wypadamy korzystnie.

Gwałtownie rosną też udziały gospodarki Internetowej – nie bez przyczyny, dokonując bowiem zakupów w sieci można zaoszczędzić w granicach 15% w stosunku do cen rynkowych. Niż zatem dziwnego, że biznes przenosi się do sieci, gdzie nie potrzeba biur, telefonów i faksów, a pracować można tam, gdzie aktualnie położyliśmy nasz komputer. Szczególnie dla gospodarki Internet otwiera niesamowite możliwości rozwoju – stąd tak wielkie zapotrzebowanie na firmowe strony Internetowe, nacisk na działania e-marketingowe, budowanie swojego wizerunku w sieci. To w Internecie najczęściej spotykają się użytkownicy, a każdy użytkownik to potencjalny klient.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że instytucje rządowe, organizacje, urzędy również działają przez Internet. Od niedawna przez stronę internetową możemy złożyć deklarację podatkową, zarejestrować się do lekarza, skorzystać z wielu usług bez konieczności ruszania się z domu, stania w kolejkach. Szybko, sprawnie i ogólnodostępnie. Dokładnie tak, jak teraz się żyje.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.